В ОДА засідала регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Опубліковано:

Нині, 3 лютого, відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Актуальними були питання по ліквідації наслідків паводка та забезпечення безпеки туристів.

На порядок денний були винесено три питання: про готовність пропуску льодоходу, повені та паводка в 2017 році, про забезпечення безпеки туристів та відпочивальників на території області, а також затвердження орієнтовного плану роботи регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на 2017 рік.

Почала роботу комісія з доповідей представників служб життєзабезпечення щодо ситуації з погіршенням погодних умов, які спостерігаються на території області з 02 лютого. Перший заступник начальника Управління ДСНС в області Володимир Ціцей, начальник басейнового управління водних ресурсів р. Тиса Володимир  Чіпак та начальник Закарпатського гідрометеоцентру Василь Манівчук проінформували керівника області про хід ліквідації наслідків підтоплення населених пунктів області та наслідків сходження снігових лавин, а також надали орієнтовний прогноз погодних умов та проходження паводка на річках Закарпатської області.

Про забезпечення безпеки туристів та відпочивальників на території області доповідав заступник начальника гірської пошуково-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС України у Закарпатській області Віктор Опаленик.

Як розповів Віктор Іванович, впродовж минулого, 2016 року, рятувальниками гірської пошуково-рятувальної частини для проведення аварійно- та пошуково-рятувальних робіт здійснили 165 виїздів та виходів у гори. При цьому було врятовано 183 людей, 134 з них надавалася невідкладна медична допомога. Також 4138 туристичним групам загальною чисельністю 42941 чоловік надано консультації, зареєстровано та супроводжено туристичними маршрутами.

Уже з початку 2017 року гірськими рятувальниками врятовано 75 чоловік, котрі потрапили у небезпеку.

“Аналізуючи надзвичайні події, в які потрапляли туристи, випливає, що під час організації відпочинку людей, туристичні об'єкти й фірми допускаються одних і тих самих помилок. Зокрема, окремі суб'єкти не мають ліцензій та певні види туристичних послуг, не реєструються  в стаціонарних рятувальних пунктах, а також “грішать”  наданням у користування відпочивальникам неякісного та несертифікованого спорядження та інвентаря тощо. Як наслідок, в окремих випадках люди потрапляють у небезпечні для життя і здоров'я ситуації”, – наголосив Віктор Опаленик.

Підсумовуючи виступи доповідачів, на засіданні було прийнято рішення вжити дієвих заходів для забезпечення життєдіяльності населення та об'єктів Закарпатської області в умовах паводкової ситуації. Керівникам райдержадміністрацій та міськвиконкомів, а також службам життєзабезпечення області спрямувати всі зусилля на мінімізацію наслідків паводка та реагування на всі можливі події та ситуації.

Також затверджено “Комплексний план дій із забезпечення на території області безаварійного пропуску льодоходу, повені та дощових паводків у 2017 році”.

Окрім цього всім зацікавленим службам та органам рекомендовано вжити  відповідних заходів для організації безпечного відпочинку туристів.

У ДСНС України у Закарпатській області

Про Захід