Погода Ужгород, Закарпаття 14 °C
прозахід
новини західної україни
Субота, 26 травня 2018 року
 Останні новини:

Лісівники та учні лісництва Ужгородщини підгодовують птахів і звірів

січня 10
14:26 2017
Мороз - 19, і лісівники працюють у посиленому режимі, адже тепличних умов немає в лісі у диких тварин і птахів. Окрім того, страждають вони не від холоду, а від відсутності корму. Саме в зимовий період лісовим жителям потрібна допомога людини.
Даною роботою займаються лісівники Ужгородського лісгоспу та члени Кам'яницького шкільного лісництва, які цієї зими вирішили взяти участь у підгодівлі тварин і птахів, і зимовим морозним днем ​​січня вiдправитися у ліс.
Провідний інженер Ужгородського лісгоспу Віталій Ковальчук розповів багато цікавого про зимових звички тварин і птахів. Особливо дітям сподобалися розповіді про козуль. Адже козуль, хоча досить не часто, але можна зустріти в лісах Ужгородщини.
Козулі - невибагливі травоїдні тварини. З весни по осінь з їжею у них немає практично ніяких проблем. Кардинально ситуація змінюється взимку. Листя немає, ягід немає, дрібні чагарники вкриті снігом. Козулі - одні з тих тварин, для яких взимку наступають важкі часи.
В Ужгородському лісгоспі, завдяки зусиллям і активній роботі лісівників, зимова підгодівля диких тварин, в тому числі і козуль, здійснюється регулярно. Споруджено високі навіси з годівницями з двосхилим дахом, розкладена сіль-лізунец.
Для інших тварин лісівники розвісили заздалегідь приготовані кормові віники на різну висоту, щоб тварини різного віку змогли їх дістати. Було також розкладено сіно.
До місць годування підходять також олені, кабани і зайці. Для кабанів корм висипається на землю, а олені їдять з годівниць. Після їжі тварини лягають на відпочинок.
Взимку козулі дуже слабкі. А ось лисиці, вовки і бродячі собаки дуже активні. Мляві козулі часто стають їх жертвами. Вовків і бродячих собак у лісі буває дуже багато і, неодноразово бували випадки, коли взимку зграя бездомних псів задирала козулю. Різке скорочення чисельності козуль за зиму - не такий вже і дивовижний факт. Допомогти в цій ситуації можуть лісівники, єгері та члени шкільних лісництв.
Адже тваринний світ є одним з основних компонентів лісового середовища - важливою складовою частиною природних багатств Закарпаття.
 
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Подібні новиниПопулярні новини

У розважальному закладі в Рівному побили чоловіка

    У

Ще 12 травня під час відпочинку у розважальному закладі Рівного одному з чоловіків завдали тяжких травм. 35-річний рівнянин розповів ...