Рятувальники застерігають закарпатців про можливі снігові замети

Опубліковано:

4-5  січня територією Закарпаття пройдуть сильні, подекуди дуже сильні, снігопади. Як наслідок, на дорогах – ожеледиця та снігові замети. Також на більшій частині регіону посилення вітру 15-20, в горах подекуди до 25-30 м/с, хуртовини.

Отож, Управління ДСНС України у Закарпатській області звертається до всіх громадян проявляти пильність та обережність, перебуваючи на вулиці.

Шановні краяни! З оголошенням попередження про можливі снігові замети, ожеледицю необхідно обмежити пересування вулицею, лише у виняткових випадках виходьте з будинків. Не слід подорожувати близько рекламних носіїв та ліній електропередач. Також варто триматися подалі від розлогих дерев, адже при сильних поривах вітру ці конструкції можуть пошкодитися й травмувати людину.

За умов поганих погодних умов – ожеледиці, снігових заметів – особливо треба бути пильним водіям.  Намагайтеся не обганяти машини, особливо коли на лівій смузі лежить сніг, ожеледиця. Не гальмуйте різко на слизькій дорозі, адже авто стає некерованим. Не забувайте про пішоходів. При наближенні до пішохідних переходів, знижуйте швидкість, адже людина може поковзнутися і впасти.

При сильних снігопадах автомобілем можна рухатися тільки центральними дорогами і трасами. Забороняється відходити від машини за межі видимості. Зупинившись на дорозі, подайте сигнал тривоги переривчастими гудками; підніміть капот або повісьте яскраву  тканину на антенну; чекайте допомоги в автомобілі. При цьому можна залишити мотор працюючим, відкривши скло для забезпечення вентиляції й запобігання отруєнню чадним газом.

При русі через перевали, водіям великогабаритного транспорту слід обов'язково обладнати колеса автомобілів ланцюгами проти ковзання.

У період сильних снігопадів прохання до мешканців прибирати власний автотранспорт із вулиць, для безперешкодного руху аварійно-рятувальної техніки, не перекривати проїжджі частини доріг та під'їзди до будинків!

 

Небезпечно цими днями буде й в Карпатах, де через снігопади й хуртовини, прогнозується ІІІ (підвищений) рівень лавинонебезпеки, в гірських районах області існує загроза зсувів снігу на дороги.

Отож, для любителів гірського відпочинку за погіршення погодних умов краще взагалі утриматися від походів на високогір'я. Похід у гори – це не прогулянка парком. Подібні подорожі супроводжуються чималим ризиком: заблукати, зірватися зі скелі, потрапити під лавину тощо. А це нерідко завершується трагічно. Аби гірська мандрівка не перетворилася на жахіття, перед виходом у гори туристам необхідно обов'язково зареєструватися в найближчому рятувальному підрозділі.

Шановні громадяни! Відповідально ставтеся до власного життя та життя своїх рідних і в разі небезпеки телефонуйте до Служби порятунку “101”.

 

 

 

Про Захід