В Ужгородському музеї вчать ткати

Опубліковано:

Сьогодні, 27 червня, в Ужгороді у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відбувається свято традиційного ткацтва “Ткані скарби”.

Захід відкрився виставкою із фондової колекції музею “Ткацьке ремесло на Закарпатті: історія та сьогодення”. А на території скансену розташувалися експозиції з роботами закарпатських майстринь: ткані доріжки, рушники, покривала, різноманітні вироби з бісеру. Крім того, відвідувачі свята можуть навчитися виготовляти прикраси із бісеру чи ткати.

Майстриня-ткаля Гізела Орос з Берегівщини, всім охочим пропонує спробувати свої сили у ткацтві. Жінка каже, що для того, аби зіткати рушничок середнього розміру потрібно до двох годин. А на гарний тканий передник з орнаментом йде майже цілий день безперервної роботи. Майстриня власні вироби: рушники, фартухи, різнобарвні доріжки робить для подальшого продажу. Каже, що в роботі зараз їй допомагають донька і внучка. Останній всього 10-ть рочків. Першу свою роботу дівчинка виконала в чотири! рочки. Пані Гізела тішиться, що цю “дебютну” ткану доріжку вона відклала, аби колись показати внучці її найпершу роботу.

Для тих, хто не хоче чомусь вчитися, на території скансену діє ярмарка-продаж, де можна придбати виробі умільців, або просто поласувати карпатськими стравами.  

Лариса Романюк, “Про Захід”

 

Про Захід