Що робити підприємцю, який вирішив відмовитися від спрощеної системи оподаткування

Опубліковано:

Головне управління ДФС у Закарпатській області нагадує, що 21 березня 2016 року – останній день подання заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з ІІ кварталу поточного року.

Зауважимо, що відповідно до ст. 298 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) для відмови від спрощеної системи оподаткування суб'єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву. 

Формою заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2011 № 1675 "Про затвердження порядку подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування", передбачено і відмову від спрощеної системи оподаткування із зазначенням причин відмови від неї. Згідно з вищезазначеною статтею ПКУ заява про відмову від спрощеної систему оподаткування фізичною особою – підприємцем подається до контролюючого органу в один з таких способів:

– особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

– надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

– засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі. Платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси (п. 45.1 ст. 45 ПКУ). Отже, заява про відмову від спрощеної системи оподаткування фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку подається в один із способів, зазначених у п.п. 298.1.1 п. 298.1 ст. 298 ПКУ, до територіального органу державної фіскальної служби за місцем податкової адреси платника податків – фізичної особи.

Відділ комунікацій Головного управління

ДФС у Закарпатській області

Про Захід