16-річний перечинець продав старі мешти замість крутої мобілки, та ще й у дівчини відібрав телефон

Опубліковано:

Саме своє зношене взуття вислав він покупцю посилкою в інше місто заміть обіцяного мобільного телефону. Коли ж малолітнього молодика вирахували, виявилося, що той ще й у знайомої примудрився відібрати мобілку: попросив подзвонити, а потім просто втік. 

Днями до Перечинського відділення поліції надійшло звернення 58-річного жителя міста Кривий Ріг Дніпропетровської області. Заявник повідомив про те, що  невідомі особи шахрайським способом, через мережу Інтернет заволоділи його грішми в сумі три тисячі гривень. 

Як з'ясувалося, потерпілий мав намір придбати гарний мобільний телефон. На одному з Інтернет–сайтів знайшов потрібну річ, за яку продавець хотів 4500  гривень. Зв'язавшись із ним по зазначеному в оголошенні номеру,покупець  перерахував на рахунок продавця 3000 гривень як передоплату за товар. Решту мав переказати після одержання телефону.

Але яким же було здивування криворіжця, коли замість омріяної мобілки він виявив у посилці… старе взуття! Оговтавшись від пережитого шоку, чоловік звернувся із заявою в поліцію. 

Сліди шахрайства привели на Закарпаття, зокрема в м.Перечин. Перечинські поліцейські разом з інспекторами кіберполіції швидко встановили  особу Інтернет-шахрая. Ним виявився 16-літній житель міста, вихованець одного з навчально-виховних закладів.

Окрім даного шахрайства, поліцейські встановили ще один злочин. Зясувалося, що цей злодійкуватий хлопчина видурив дорогий мобільний телефон від своєї 16-річної знайомої. Попросив в дівчини телефон нібито зателефонувати і втік…

Потерпіла звернулася з заявою в поліцію, і невдовзі затримали юного пройдисвіта.

За обома даними фактами слідчий Перечинського відділення поліції розпочав кримінальні провадження за ч.2 ст.190 Кримінального кодексу України(Шахрайство, вчинене повторно), санкція якої передбачає  штраф від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, виправні роботи на строк від одного до двох років, обмеження волі на строк до п'яти років, або позбавлення волі на строк до трьох років, та за ч.3.ст.190 ККУ (Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки), яке карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років. Тож тепер юному шахраю доведеться відповідати за скоєне перед законом.

Застерігаємо, що аферисти часто  відслідковують оголошення про продаж різних товарів, розміщені на Інтернет-сайтах, або самі пропонують купити товар довірливим громадянам, Останні ж можуть залишитись і без грошей, і без товару. Тож під час здійснення операцій з купівлі-продажу потрібно бутидуже обережним, щоб не потрапити в пастку шахраїв.

Також в жодному разі не повідомляйте незнайомим людям, в тому числі й працівникам банківських установ, свої персональні паспортні дані, номери банківських рахунків, платіжних карток та іншу інформацію. Адже їїаферисти можуть використати у своїх шахрайських планах.

                                                                        

                                                               Перечинське відділення поліції ГУ НП України в Закарпатській області 

 

Про Захід