В Ужгороді роботодавці та центр зайнятості вирішили, як сьогодні діяти на ринку праці (Фото)

Опубліковано:

 В Ужгородському міському центрі зайнятості відбувся круглий стіл на тему “Співпраця служби зайнятості і роботодавців”. Йшлося про ситуацію, яка нині є на ринку зайнятості у місті та ситуацію, яка склалася у роботодавців із кадрами.

Як зауважив Сергій Олексіюк, директор Ужгородського міського центру зайнятості, у законі “Про зайнятість населення” внесено деякі зміни. “Тому ми йдемо до роботодавців, що повідомити про новації, – каже директор центру зайнятості. – Чимало змін стосується тих, хто повернувся із зони АТО, переміщених осіб”. В Ужгородський міський центр зайнятості звернулося 107 переселенців, 70 з них перебувало на обліку, 34 мають статус безробітних. За словами С.Олексіюка, переселенці мають деякі труднощі при працевлаштуванні на Закарпатті. Зокрема це те, що часто вони розмовляють тільки російською мовою, по-друге, у нашому регіоні набагато нижчі зарплаті, ніж на сході України і, найголовніше, їм нема де жити.  Щоправда, з-поміж інших вакансій є 7 з наданням житла. Є позитивні історії, як переміщені зі сходу українці знайшли свою справу на Закарпатті. Зокрема, одна сім'я, маючи власне меблеве виробництво на сході, спочатку шукала роботу в Ужгороді, а згодом переселилась у Сваляву і вже там продовжила підприємницьку діяльність у меблевій галузі. 

А от в Ужгороді бракує таких фахівців: швачок, охоронників, медичних сестер, прибиральниць, лікарів, землевпорядників тощо. Проблемою є знайти кваліфікованого енергетика. 

Олена Когут, начальник відділу співпраці з роботодавцями Ужгородського міського центру зайнятості  розповіла, що цього року працевлаштовано за направленням служби зайнятості 696. Отримали одноразову допомогу для зайняття підприємницькою діяльність 29 осіб. Станом на 1 травня зареєстрованих безробітних 847, отримують допомогу по безробіттю 649, наявність вільних місць 265. Кількість зареєстрованих безробітних у 2015 році- 1460, зареєстрованих вакансій 1152

На сьогодні понад 50 роботодавців Ужгорода створили понад 130 нових робочих місць та скористалися правом на отримання компенсації єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за працевлаштування безробітних. Завдяки цьому протягом усього періоду надання роботодавцям компенсації єдиного внеску 130 безробітних були працевлаштовані за направленням служби зайнятості, з них 62 особи відносять до категорії громадян, що мають гарантії у сприянні працевлаштування. 

Закон “Про зайнятість населення” доповнено статтею 24-1, яка передбачає заходи сприяння зайнятості внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, компенсацію зареєстрованому безробітному з числа внутрішньо переміщених фактичних транспортних витрат на переїзд, проведення попереднього медичного огляду, необхідного для працевлаштування. Компенсацію витрат роботодавця на оплату праці, компенсацію витрат роботодавця, який працевлаштовує безробітних з числа внутрішнеьопереміщених осіб  тощо. Щодо українців, які перебували в АТО, то особи, звільнені з військової служби після участі в АТО, мають можливість отримати одноразовий ваучер для перепідготовки  спеціалізації, підвищення кваліфікації. Тобто держава оплачує їм другу освіту. Вартість ваучера встановлюється у межах вартості навчання, але не може перевищувати 10-кратний прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Ужгородський прес-клуб

Про Захід