Ужгородські баскетболісти здобули бронзові нагороди Чемпіонату Західного регіону України

Опубліковано:

1-3 травня в м. Рівне відбувся фінальний тур Чемпіонату західного регіону України. Дві півфінальні пари склали БК Пульсар –ОШВСМ м.Рівне – БК Ужгород-УЖНУ та БК Будсервіс м.Сарни- БК ВАМБУД Івано-Франківська.

Ужгородці впевнено почали гру , проти команди пульсар , яка ще три роки тому грала в суперлізі, але після перерви господарям вдалося вирівняти гру і вирвати перемогу з рахунком 93-80. В грі за бронзові нагороди наші баскетболісти зійшлися з івано-франківським БК “ВАМБУД”, який просто знищили з рахунком 89-49. Перше місце в західному регіоні зайняв БК Пульсар – ОШВСМ , який впевнено обіграв БК “Будсервіс” м. Сарни 81-68.

І практично без відпочинку вся четвірка вже 6 травня вирушила на фінальний тур  Чемпіонату України з баскетболу , який відбувся 7-10 травня в м. Суми.Суперником по чвертьфіналу нашої  команди стала БК “Спарта” м.Дніпропетровськ, яка в минулому році обіграла нас на цій же стадії Чемпіонату. І з самого початку гри дніпропетровці також заволоділи ініціативою і вийграли першу чверть з рахунком 19-12 , але за рахунок агресивної гри в захисті , наші баскетболісти відчули впевненість у своїх силах , і всередині третьої чверті ми вигравали з рахунком 65-43, а в підсумку рахунок 94-83 і БК Ужгород –УЖНУ вперше в своїй історії пробився до півфіналу Чемпіонату України, де його чекали БК “Черкаські Мавпи -2” м.Черкаси.

З самого початку півфінальної зустрічі ужгороддскі баскетболісти вирвались вперед в рахунку , але молоді черкаські хлопці , які практично всі є збірниками по своїм віковим категоріям, завдали дуже високий темп , який нам не вдалося збити і від цього показали жахливий для себе показник реалізації трьох очкових кидків 4 із 40, в підсумку рахунок зустрічі 85-76 і мавпи в фіналі , а ужгородці в грі за третє  місце потрапили на БК “Одесу”, після цієї гри ми довго намагались зрозуміти чого ми не в фіналі , особливо дивлячись  в статистику зустрічі по всім показникам були попереду , але нажаль в баскетболі перемагає той ,хто більше забиває в кошик суперника і цей досвід нам обов'язково ще стане в нагоді.

В матчі за третє місце ми програли БК Одессі з рахунком 83-68, яка в регулярному Чемпіонаті зайняла високе переше місце, і фінішували четвертими. Олесандр Зубковський  (тренер команди) : З одної сторони четверте місце це напевно найнебажаніше місце , адже закінчуєш Чемпіонат двома поразками , зупиняєшся за крок від медалей, за маленький крок від підвищення в классі ( за умови виграшу в півфіналі наша команда потрапляла напряму до вищої ліги), але не дивлячись на це все ми йдемо в гору , маленькими кроками , але йдемо (ми в четвертий раз поспіль в потрапляєм до фінальної вісімки, ми вперше граємо в півфіналі, і взагалом ми четверті з 28 команд Чемпіонату). Після гри за третє місце до мене підійшла директор Чемпіонату України Лариса Олексіївна  Шабанова і  сказала , що їй дуже сподобалась наша команда і , що якщо ми вирішим питання фінансування участі команди в вищій лізі, то вона готова поставити питання на засіданні Ради ФБУ про позачергове включення команди до Вищого дивізіону. Але вища ліга це зовсім інший рівень проведення змагань, другі витрати і поки що, нажаль  в області нема людини , яка готова взяти на себе такий тягар, а вона нам так потрібна…