Влади піклується про дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування

Опубліковано:





Одним із пріоритетів держави є соціальний захист дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Відповідно правові, організаційні, соціальні засади та гарантії державної підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, молоді із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, визначено Законом України “Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”, який і є складовою законодавства про охорону дитинства та соціальний захист. Про це виданню “Про Захід” повідомили в управлінні інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту таких діток у Закарпатській області розповіла керівник служби у справах дітей облдержадміністрації Світлана Якімеліна.
Нині у краї проживає 2368 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Як зазначає Світлана Степанівна, у Закарпатті зменшується кількість дітей, які набувають правового статусу сиріт, позбавлених батьківського піклування. Так, якщо у 2010 році такий статус отримали 595 дітей, у 2011 – 459, у 2012 – 421, у 2013 року – 365, то впродовж І півріччя 2014 їх кількість становить 199 осіб.
1897 дітей зазначеної категорії, а це 80,1% від загальної кількості, охоплено сімейними формами виховання. З них: перебуває під опікою/піклуванням та проживає у сім'ях громадян 1520 дітей і 377 діток знаходяться на вихованні у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях.

“Впродовж І півріччя 2014 року в області набуло правового статусу 199 дітей, у тому числі 65 – дітей-сиріт, 134 – дітей, позбавлених батьківського піклування. З них до сімейних форм виховання влаштовано 138 дітей, у т.ч. 106 дітей – влаштовані під опіку або піклування, 6 – усиновлено, 6 – влаштовано у прийомну сім'ю та дитячі будинки сімейного типу, ще 20 дітей тимчасово влаштовані в сім'ї громадян (майбутніх опікунів)”, – розповідає Світлана Якімеліна.
Загалом до сімейних форм виховання з початку ц.р. влаштовано 200 дітей, у тому числі усиновлено 37, влаштовано під опіку/піклування – 132, до ПС/ДБСТ – 8, повернуто на виховання до батьків – 23. Ще 20 дітей влаштовано до тимчасової форми у сім'ї громадян.

За січень-червень ц.р. в області усиновлено 37 дітей, у тому числі 27 – громадянами України, що на 7 дітей, більше ніж за аналогічний період минулого року.
За минулорічними даними служб у справах дітей РДА та МВК на Закарпатті проживає 455 усиновлених дітей, за умовами проживання та виховання яких здійснюється нагляд.

Станом на 30.06.14 кількість дітей під опікою та піклуванням становить 1520 осіб. Протягом першого півріччя встановлено опіку та піклування над 132 дітьми. Скасовано опіку в 121 випадку, у тому числі у зв'язку із досягненням дитиною повноліття – 93, заявою опікуна/піклувальника – 13; поверненням дитини на вихованням до батьків або одного з них – 11, усиновленням -1, тощо.
У Закарпатті функціонують 40 дитячих будинків сімейного типу (248 вихованців) та 64 прийомні сім'ї (129 дітей). Загальна кількість дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які знаходяться на вихованні у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях, – 377, з яких 59.8% перебувають у родинних стосунках.

Цьогоріч в області створено 2 дитячі будинки сімейного типу у Мукачівському районі, до дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей влаштовано 8 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей вибуло 15 дітей.
Протягом січня-червня 2014 року призначено та виплачено державну соціальну допомогу на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошове забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях у загальній сумі 7 505, 8 тис. гривень.

“Служба у справах дітей облдержадміністрації постійно здійснює моніторинг із захисту майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які знаходяться на вихованні у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях Закарпаття”, – резюмує Світлана Якімеліна.
Наостанок керівник служби додала: “Спільно з журналістами Магнолії-ТВ для центральних телеканалів ми підготували відеосюжети про дітей, котрі чекають на усиновлення. Завдяки налагодженій тісній співпраці з Всеукраїнською громадською організацією “Магнолія”, служба у справах дітей Закарпатської ОДА інформує про дітей, які можуть бути усиновлені, для розміщення її на Всеукраїнському національному порталі “www.sirotstvy.net”.


Про Захід